Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:11
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
3 Stycznia, 2019

Kępno: Cześć i chwała walecznym Wielkopolanom

Obchody 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

27 grudnia wspominamy niezwykle ważny dla naszego regionu i wszystkich Wielkopolan epizod – wybuch powstania wielkopolskiego. W 2018 r. obchodziliśmy wyjątkową, bo 100. rocznicę tego wydarzenia.
Z tej okazji w kościele pw. św. Marcina w Kępnie odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny, po której delegacje udały się na kępiński Rynek, aby pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację oddać cześć poległym powstańcom. W południe rozległ się dźwięk syren oraz uroczyście odśpiewano hymn państwowy, aby zatrzymać się na chwilę i przypomnieć wszystkim o tej ważnej dacie w dziejach Polski.
Przy pomniku zebrały się poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych oraz liczne delegacje przedszkoli i szkół, instytucji, ugrupowań, organizacji i stowarzyszeń, aby na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat złożyć symboliczne znicze i wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Piotr Psikus, który podkreślił znaczenie Powstania Wielkopolskiego.

~ KR

Więcej w nr 1 (1307) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!