Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:29
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
19 Lipca, 2018

Kępno: Chwile zatrzymane w kadrze

Wystawa „Kadry z Południa” Patryka Biegańskiego w Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Kogo zachwyca niebo nad Mroczeniem? Pełne gwiazd, z wyraźnie zarysowaną, zapierającą dech w piersiach Drogą Mleczną? To właśnie ta sceneria, prezentowana na fotografii wykonanej przez Patryka Biegańskiego, spotkała się z największym zainteresowaniem gości wystawy „Kadry z Południa”. Zorganizowana została ona przez Samorządową Bibliotekę Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie dzięki dofinansowaniu od Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, zadanie: „Biblioteka zbliża ludzi”.
Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło 29 czerwca br. w Muzeum Ziemi Kępińskiej, które udostępniło bibliotece miejsce w związku z przygotowaniami do planowanego remontu budynku przy ul. Kościuszki. Zanim udostępniono fotografie zwiedzającym, fotograf P. Biegański opowiedział o charakterze wystawy. Oprócz wspomnianego Mroczenia, skąd pochodzi autor, prezentowane zdjęcia wykonane zostały w miejscach znajdujących się na południe od naszego regionu, stąd nazwa – „Kadry z Południa”. Podczas otwarcia wystawy fotografie zbierały dobre recenzje, a ich autor cierpliwie odpowiadał na pytania gości.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 29 (1284) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!