Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:50
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
16 Maja, 2018

Kępno: Chórzyści we Włoszech

W dniach od 27 kwietnia do 3 maja 2018 r. członkowie chóru „Con Brio” działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Kępnie pod batutą Ewy Olek przebywali w Italii, gdzie w licznych kościołach, na placach, przy fontannach prezentowali swoje umiejętności wokalne.

Rozmiłowana w śpiewie grupa odwiedziła Wenecję, Asyż, Rzym, Monte Cassino oraz Klasztor Kapucynów w Altötting – Maryjne centrum w Bawarii. We wszystkich tych miejscach uświetniała msze św. sprawowane przez ks. Marka Naglera – proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie.
Szczególnym, bo przesyconym polskością akcentem, zwłaszcza w te piękne majowe dni, była obecność grupy na polskim cmentarzu wojennym na Monte Cassino. Pamięć poległych uczczono przemarszem z klasztoru benedyktynów pod biało- czerwonym sztandarem i patriotycznymi pieśniami.
We wszystkich tych miejscach cudowne dźwięki, radość oraz pozytywna energia młodych kępińskich chórzystów porywały gromady turystów, którzy oklaskami wyrażali swój podziw i uznanie. Jak podkreśla dyrygent chóru „Con Brio” Ewa Olek. - To niezapomniana pielgrzymko-wycieczka, podczas której młodzież wykazała się nie tylko znakomitymi umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi, ale przede wszystkim wysoką kulturą osobistą. Promowaliśmy nie tylko Powiat Kępiński, pod którego patronatem działamy, ale przede wszystkim Polskę, naszą Ojczyznę – wspomina E. Olek.

~ Oprac. m

Więcej w nr 20 (1275) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!