Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2019, 07:04
Dziś 21°C
Jutro 23°C
Kępno
19 Września, 2018

Kępno: „Chcemy połączyć doświadczenie z entuzjazmem”

Podczas konferencji prasowej poinformowano oficjalnie, że Piotr Psikus jest kandydatem na burmistrza miasta i gminy Kępno z ramienia KWW „Porozumienie Samorządowe”.

17 września br. odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie Samorządowe”. Podczas niej pełnomocnik komitetu Aleksander Woźniak poinformował oficjalnie, że Piotr Psikus jest kandydatem na burmistrza miasta i gminy Kępno z ramienia KWW „Porozumienie Samorządowe”. Obok niego podczas konferencji zasiedli: Dariusz Hoiński, Lidia Krowiarz, Bernardetta Solecka, Dorota Kłodnicka i Grzegorz Leks. A. Woźniak oznajmił, że komitet zarejestrował pełne listy kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Kępnie w trzech okręgach wyborczych oraz radnych Rady Powiatu Kępińskiego w dwóch z trzech okręgów (gmina Kępno oraz gminy Łęka Opatowska i Baranów).
P. Psikus przypomniał o celach, jakie postawił sobie w poprzednich wyborach i które udało mu się dotychczas zrealizować. Wśród nich wymieniał: budownictwo mieszkaniowe, kino, drogi, kanalizację, inwestycje oświatowe i sportowe czy długo wyczekiwaną przez mieszkańców krytą pływalnię „Quarium”, której budowa dobiega końca. Wspomniał też o pozyskanych dotacjach. - Powiedziałem, że doprowadzę do reaktywacji kina „Sokolnia” w Kępnie. (...) Dotrzymałem słowa, jest ponad 71 tysięcy sprzedanych biletów. Powiedziałem, że doprowadzę do budowy drogi Olszowa-Kierzno. (...) Dotrzymałem słowa. Postawiłem sobie za cel uruchomienie mieszkań w Kępnie. (...) Za kilka dni oddajemy do użytku 36 mieszkań dla młodych ludzi. Dotrzymałem słowa. Mówiłem, że doprowadzę do budowy krytej pływalni w Kępnie. Doprowadziłem do budowy, staje się ona rzeczywistością. Dotrzymałem słowa danego mieszkańcom miasta i gminy Kępno – wymieniał burmistrz. Wyznał również, że cztery lata kadencji to zbyt krótki czas, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom zgłaszanym przez mieszkańców, jednak samorząd zrealizował najważniejsze rzeczy. - To świadczy o naszej determinacji i o tym, że samorząd kępiński i radni Rady Miejskiej pracowali bardzo intensywnie na rzecz mieszkańców naszej gminy. Przecież to my jesteśmy od tego, żeby zaspakajać zbiorowe potrzeby. Oczywiście, nie wszystko to, co chcieliśmy zrealizować, udało się osiągnąć, ale mogę śmiało powiedzieć, że ostatnie cztery lata samorząd kępiński wykorzystał maksymalnie – przyznał P. Psikus.

~ KR

Więcej w nr 38 (1293) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ Dotrzymuję słowa
2018-09-20  /  11:19

HIPOKRYCI !!!!!!!
/Nie ukrywał, że stawia na młodych, stąd inauguracja kampanii właśnie z ich udziałem./
/Chcemy połączyć doświadczenie z entuzjazmem, z młodością, z tymi nowymi pomysłami, które młodzi mieszkańcy naszego miasta chcą nam zgłaszać./
TYLE I AŻ TYLE MIELIŚCIE MŁODZI DO POWIEDZENIA FOTKA I AUT .
KANDYDACI NA RADNYCH
-do 30 lat -1
-do 40 lat -2
-powyżej 60 lat -24
DOTRZYMUJĘ SŁOWA