Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 07:18
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Powiat
16 Sierpnia, 2019

Kępno: Centralna sterylizatornia zmienia lokalizację

Centralna sterylizatornia szpitala w Kępnie w nowej lokalizacji i z nowym wyposażeniem od września.

We wrześniu centralna sterylizatornia szpitala zostanie przeniesiona do nowych pomieszczeń i wyposażona w nowoczesne urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego, aparatury, narzędzi chirurgicznych i innego sprzętu wymagającego sterylizacji.
Nowe pomieszczenia sterylizatorni mają dogodny dostęp do bloku operacyjnego z użyciem wind (czystej i brudnej) i innych oddziałów szpitala. Wydzielono trzy strefy zgodnie z aktualnymi wymogami: brudną, czystą i sterylną, które zapewniają ruch postępowy. Układ pomieszczeń i stanowisk jest dostosowany do ciągu technologicznego, jednokierunkowego, poszczególnych czynności. Koszt zakupu sprzętu i aparatury, stanowiących nowoczesne wyposażenie sterylizatorni, to 850.000,00 złotych.
Środki na realizację inwestycji pochodzą z dotacji Powiatu Kępińskiego oraz kredytu inwestycyjnego.
Podstawowe wyposażenie szpitalnej sterylizatorni stanowić będą: 2 sterylizatory parowe, przelotowe o 4 i 6 jednostkach wsadowych, 2 myjnie-dezynfektory, suszarka do suszenia narzędzi, zgrzewarka, stoły robocze ze stali kwasoodpornej i inny sprzęt.
Centralna sterylizatornia, chociaż mało znana pacjentom, stanowi kluczowe miejsce w szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Skuteczne mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi chirurgicznych, służących do wykonywania zabiegów operacyjnych, odgrywają bardzo ważną rolę w procesie zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Jest gwarantem bezpieczeństwa dla pacjentów i pracowników, dlatego jest to tak ważna i od dawna oczekiwana inwestycja w kępińskim szpitalu.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!