Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:31
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Kępno
19 Lipca, 2019

Kępno: Cel – czyste powietrze

Gmina Kępno zawarła porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie programu „Czyste powietrze”.

12 lipca br. w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego blisko 60 samorządowców z Wielkopolski odebrało porozumienia o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie programu „Czyste powietrze”. Wśród nich znalazł się burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus. Dokumenty o współpracy i gratulacje przekazał włodarzom miast i gmin wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z prezesem WFOŚiGW w Poznaniu Jolantą Ratajczak i posłem Bartłomiejem Wróblewskim.
„Czyste powietrze” to program rządowy, który ruszył we wrześniu 2018 r. i potrwa do 2029 r. - Jego najważniejszym celem jest zmniejszenie emisji do atmosfery substancji szkodliwych, które powstają w skutek spalania słabej jakości paliwa służącego do ogrzewania domów jednorodzinnych – wyjaśnił Z. Hoffmann. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i nowoczesne źródła, spełniające najwyższe normy unijne, jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Inwestycje, które mogą być dofinansowane w ramach programu, pozwalają zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40%.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!