Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Kariny, Olgi 11 Lipca 2020, 20:24
Dziś 13°C
Jutro 19°C
Kępno
6 Czerwca, 2019

Kępno: Burmistrz z absolutorium

VIII sesja Rady Miejskiej w Kępnie.

30 maja br. odbyła się VIII sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Wszystkie przygotowane pod głosowanie uchwały zostały przyjęte.
Obrady rozpoczęły się okolicznościowym wystąpieniem przewodniczącego Rady Andrzeja Stachowiaka, który przedstawił zarys historyczny pierwszych wolnych wyborów w Polsce oraz pierwszych wyborów do Samorządu Terytorialnego. Wręczono również podziękowania dla Teresy i Romana Żymełków z Ostrówca nominowanych w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku oraz dla sołtysów minionej kadencji – Moniki Kaczmarek, Stanisława Szmaty, Jana Paradowskiego oraz Stanisława Urbaniaka (na ręce jego żony Moniki) – za wieloletnią pracę na rzecz sołectwa.
Główną częścią sesji było przyznanie większością głosów absolutorium burmistrzowi Piotrowi Psikusowi – od głosu wstrzymało się dwoje radnych, pozostali byli jednogłośni. Przed tym jednak przedstawiono raport o stanie Gminy Kępno za 2018 r. – jest to dokument prezentujący zeszłoroczną działalność kępińskiego samorządu oraz wszystkich jednostek z nim współpracujących. W tym roku po raz pierwszy samorządy zobowiązane są do przedłożenia raportu Radzie. Przepisy jednak niezbyt precyzyjnie wskazują, co miałoby w nim się znaleźć oraz jaki ma być poziom szczegółowości dokumentu. - W raporcie zawarliśmy wszystko to, co zostało przygotowane i zrealizowane na terenie miasta i gminy Kępno w minionym roku. Trudno nie wspomnieć kilku inwestycji kubaturowych, które powstały – krytej pływalni, sali gimnastycznej przy SP 1, modernizacji kępińskiego kina, I etapu budowy Klubu Seniora w Kępnie, remontu Biblioteki Samorządowej, budowy mieszkań komunalnych, ale też wielu inwestycji na mniejszą skalę – wymieniał włodarz. W raporcie podkreślono, że miniony rok był rekordowy pod względem przedsięwzięć drogowych oraz inwestycji w bazę sportową.

~ KR

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!