Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 6 Sierpnia 2020, 00:07
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Powiat
2 Stycznia, 2020

Kępno: Budowa obwodnicy idzie zgodnie z planem

Wizyta studyjna na budowie obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Opolu realizuje obecnie drugi etap obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim. 18 grudnia 2019 r. odbyła się wizyta studyjna na budowie obwodnicy, na którą zaproszono lokalnych dziennikarzy. Spotkaniu przewodniczyli: Magdalena Szumiata z GDDKiA Oddział Wrocław, główny inspektor robót drogowych Sławomir Kordyla i inżynier rezydent Leszek Tkaczyk.
Obwodnica Kępna, w ciągu nowego odcinka drogi ekspresowej S11, realizowana jest w dwóch etapach. Umowa na realizację I etapu została podpisana w październiku 2015 r. Powstał odcinek drogi ekspresowej o długości około 3,6 km. Wykonawca – firma „Budimex” – zrealizowała go za kwotę 73 milionów złotych. Kierowcy wjechali na pierwszy odcinek obwodnicy w maju 2018 r., czyli dwa miesiące przed planowanym terminem zakończenia inwestycji.
Umowę na II etap obwodnicy, w trybie „projektuj i buduj”, podpisano z firmą „INTERCOR” w październiku 2017 r., a jej wartość wynosi 122,6 miliona złotych. W ramach inwestycji powstanie odcinek drogi ekspresowej o długości około 6,8 km oraz łącznik z istniejącą drogą krajową nr 11 o długości około 1,3 km, o wartości 17,2 miliona złotych. Łączna wartość inwestycji wynosi 139,8 miliona złotych brutto. 14 czerwca 2019 r. otrzymano decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), a 18 czerwca 2019 r. przekazano wykonawcy plac budowy. Oddanie do ruchu obwodnicy Kępna planowane jest na 2021 r. Przedmiotowa inwestycja stanowi południowy fragment obwodnicy Kępna od węzła „Kępno-Krążkowy” wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców-Kępno-Wieruszów-Walichnowy do istniejącej drogi krajowej nr 11 w rejonie miejscowości Baranów.

~ KR

Więcej w nr 1 (1358) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!