Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Edgara, Elżbiety 9 Lipca 2020, 00:12
Dziś 13°C
Jutro 20°C
Powiat
5 Września, 2019

Kępno: Bożena Henczyca zainaugurowała kampanię wyborczą

We wtorek, 27 sierpnia 2019 r., Bożena Henczyca oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię wyborczą. W jesiennych wyborach do Sejmu posłanka Platformy Obywatelskiej wystartuje z 3. miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu kalisko-leszczyńskim nr 36.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na kępińskim Rynku, posłankę Bożenę Henczycę wspierał szef wielkopolskich struktur Platformy Obywatelskiej - Rafał Grupiński. Zbierano również podpisy pod listami kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.
- Zdecydowałam się wystartować w kolejnych wyborach, ponieważ przez te 4 lata udało mi się sporo zrobić – mówiła B. Henczyca. - Pracowałam w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Bardzo aktywnie działałam w terenie wraz z kobietami, seniorami, osobami niepełnosprawnymi. Na tym była głównie skupiona moja praca i mam nadzieję, że jej efekty są widoczne – tłumaczyła. - Moje miejsce na liście to „szczęśliwa trójka”. Jestem pierwszą kobietą na liście i, z tego co mi wiadomo, jedyną aktualną posłanką ze wszystkich innych list. Nasza lista jest bardzo prokobieca, bo na 24 miejsca jest aż 13 kobiet. Bardzo mnie to cieszy, że kobiety mają coraz więcej do powiedzenia, bo o to też przez te 4 lata walczyłam – podkreślała posłanka.

~ bem

Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!