Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:44
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kraj
18 Maja, 2018

Kępno: Blok operacyjny zyskuje nowe wyposażenie

Do kępińskiego szpitala dotarł nowoczesny zestaw artroskopowy, stanowiący wyposażenie nowego bloku operacyjnego.

Jest to to pierwszy zrealizowany zakup sprzętu, stanowiącego wyposażenie nowego bloku operacyjnego. Zestaw artroskopowy umożliwia prowadzenie zabiegów ortopedycznych. Wartość zakupionego sprzętu to 248.400,00 zł.
W najbliższym czasie do kępińskiego szpitala dotrze także aparat USG z dwoma głowicami o wartości 89.000,00 zł oraz aparat RTG z ramieniem C do zabiegów ortopedycznych, który kosztować będzie 254.880,00 zł.
W Starostwie Powiatowym prowadzona jest obecnie weryfikacja ostatniego z postępowań przetargowych dotyczących wyposażenia bloku operacyjnego. Obejmuje ono m.in. zakup stołów operacyjnych, lamp bezcieniowych, kolumn anestezjologicznych, kolumn chirurgicznych, mebli i pomniejszych elementów stanowiących wyposażenie główne trzech nowych sal operacyjnych.
Zgodnie z planem wyposażenie bloku pochłonie blisko 2.000.000,00 zł.
Zakup wyposażenia wieńczy proces uruchomienia nowego bloku operacyjnego, którego praca ma rozpocząć się w drugiej połowie roku.
W bieżącym roku Powiat Kępiński wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie w ramach dotacji celowej z budżetu państwa kosztów zakupu wyposażenia bloku, a obecnie oczekuje na jego weryfikację.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!