Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Amelii, Dobromira, Leonarda 31 Marca 2020, 04:40
Dziś 5°C
Jutro 4°C
Powiat
21 Marca, 2018

Kępno: Błogosław nam św. Józefie

19 marca br. w święto św. Józefa w kościele pod wezwaniem św. Marcina w Kępnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji rzemieślników, producentów mebli, stolarzy oraz ich rodzin.

Rozpoczynając eucharystię, ks. proboszcz Jerzy Palpuchowski przywitał zebranych oraz wspomniał, że św. Józef, mimo że cichy i pokorny, jest patronem wielu środowisk, modlimy się do niego, aby wyprosić sobie łaski. Przypomniał również, że św. Józef jest nie tylko patronem stolarzy i rzemieślników, ale również licznych stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych, noszących jego imię. W tej intencji przy obrazie św. Józefa, ufundowanym siedem lat temu przez właściciela Grupy Meblowej HK Henryka Kaczorowskiego, modlili się zgromadzeni wierni.
W nabożeństwie wśród przedsiębiorców, pracowników z branży meblowej i rzemieślników uczestniczył poczet sztandarowy Cechu Rzemiosł Różnych, który reprezentowali: Marek Wróbel, Kazimierz Rachel i Krzysztof Domagała, wraz z delegacją, w składzie: Marek Czekała (starszy Cechu), Stanisław Przybylski (podstarszy Cechu), Józef Klimecki (podstarszy Cechu) i Tadeusz Obalski (członek Zarządu Izby Rzemieślniczej w Kaliszu).
W homilii ks. J. Palpuchowski zaakcentował rolę pracy w życiu współczesnego człowieka – Święty Józef jest bardzo tajemniczy, mało o nim pisze się na łamach ewangelii, ale jest orędownikiem i wspomożycielem rodziny i u niego wypraszajmy sobie potrzebne nam w życiu codziennym łaski – podkreślał dobitnie proboszcz. Stwierdził również, że poprzez wstawiennictwo i modlitwę do św. Józefa powinniśmy prosić o bezpieczeństwo w zakładach pracy, ale również, aby miał w opiece naszą pracę powszednią, od której zależy nasz byt. Za to też powinniśmy dziękować Józefowi, choć dziś to już mało kto potrafi dziękować. Na zakończenie kazania powiedział: – Wpatrzeni w św. Józefa modlimy się szczególnie w tym roku, który w naszej diecezji poświęcony jest oblubieńcowi Maryi. Niech będzie czczony w naszych rodzinach i za jego wskazaniem módlmy się do naszego dzisiejszego patrona, aby błogosławił nam w pracy i w życiu.
Na zakończenie uroczystej celebry ks. J. Palpuchowski wraz z wiernymi przed obrazem św. Józefa dziękował za otrzymane łaski i prosił o dalsze wsparcie oraz błogosławieństwo w codziennej pracy i życiu.

~ m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!