Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donaty, Olechny, Kajetana 8 Sierpnia 2022, 08:56
Dziś 14°C
Jutro 22°C
Kultura i oświata
29 Grudnia, 2017

Kępno: Bliżej czytelnika

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie otrzymała 4.000 zł na realizację w 2018 roku autorskiego projektu „Biblioteka zbliża ludzi”.

Projekt uzyskał dofinansowanie w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Inicjatywa kępińskiej biblioteki została bardzo wysoko oceniona, bowiem wniosek uplasował się na 10. miejscu w swojej kategorii, pośród 1170 złożonych wniosków.
Podczas uroczystej gali w Warszawie dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Magdalena Wieczorek podpisała umowę na realizację projektu z Fundacją BZ WBK .
Otrzymane dofinansowanie stanowi blisko 90 % wartości całego zadania, które realizowane będzie w 2018 roku. W jego ramach postawiona zostanie kolorowa „złamana” ławeczka, zakupiony sprzęt nagłaśniający, przeprowadzone zajęcia dla dzieci podczas ferii zimowych oraz zorganizowany uliczny happening. - W przyszłym roku biblioteka będzie przechodziła remont. Musimy postawić na imprezy plenerowe, nie chcemy, żeby o nas czytelnicy zapomnieli - wyjaśnia Dorota Paszko, zastępca dyrektora SBP. - Chcemy postawić na kępińskim Rynku, a później pod siedzibą biblioteki „złamaną” ławeczkę z hasłem „Biblioteka zbliża ludzi”, żeby coś w Kępnie przypominało o bibliotece, o tym, że my wychodzimy do czytelników. W przyszłym roku chcemy ruszyć z biblioteką w plenerze i idąc właśnie tropem imprez plenerowych, zaplanowaliśmy happening na Rynku na przełomie czerwca i lipca. Wtedy też nastąpi odsłonięcie naszej ławeczki - mówi pomysłodawczyni działań projektowych. Do współpracy w realizacji planowanych działań zaproszone zostało Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin ,,Ołówek”. Zaplanowano również organizację wystawy fotograficznej.

~ bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!