Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 02:27
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
24 Kwietnia, 2019

Kępno: Biblioteka z dofinansowaniem

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie otrzymała dofinansowanie z programu ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu pn. „Biblioteka – wejdź, zobacz, zostań”.

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie będzie realizować projekt pn. „Biblioteka – wejdź, zobacz, zostań”, adresowany m.in. do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Na to zadanie biblioteka otrzymała dofinansowanie z programu ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Partnerstwo dla książki”. Partnerem biblioteki w realizacji projektu jest Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością i ich Rodzin „Ołówek”.
Projekt nastawiony jest na animację czytelnictwa i promowanie literatury, która ma zachęcić dzieci do kreatywnego działania. W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty czerpania papieru, odciskania pieczęci lakowych i pisania gęsim piórem, spotkanie autorskie połączone z warsztatami ilustratorskimi z ilustratorką książek dla dzieci, spotkanie autorskie połączone z warsztatami rękodzieła rozwijające motorykę dłoni oraz warsztaty prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA dla osób pracujących z dziećmi.
Całkowity koszt projektu wynosi 7.400 zł, a kwota dofinansowania to 5.400 zł. Realizację projektu zaplanowano na drugą połowę roku. Pierwsze warsztaty odbędą się w sierpniu.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!