Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:46
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
8 Czerwca, 2018

Kępno: Baloniki do nieba

Uroczysta msza święta w intencji rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie.

26 maja br. w kościele parafialnym św. Marcina w Kępnie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. Tradycją już jest, że co roku w okolicach Dnia Mamy i Taty przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami gromadzą się na wspólnej modlitwie. Ojciec Cherubin OFM, który przewodniczył eucharystii, przypomniał wszystkim zgromadzonym w kościele, na czym polega wartość rodziny, co powinno leżeć u jej fundamentu, zwracając szczególną uwagę na miłość rodzicielską
i odpowiedzialność za siebie nawzajem.
W kierunku rodziców popłynęły także słowa wdzięczności wyśpiewane przez dzieci za ich miłość, trud, poświęcenie i troskę.
W trakcie mszy świętej każdy przedszkolak wypuścił balonik z intencją modlitwy za swoich rodziców i rodzinę, a na zakończenie wszyscy zostali obdarowani łaską indywidualnego błogosławieństwa oraz piernikowymi serduszkami dla mamy i taty, jako dowód wdzięczności ich dzieci.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!