Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:34
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Kępno: Bal Wszystkich Świętych

30 października 2017 r. kolejny już raz odbył się w parafii św. Marcina w Kępnie wielki Bal Świętych.

Inicjatywa kierowana do dzieci jest okazją do poznania życiorysów świętych patronów. Odbywa się to poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje.
W polską tradycję bardzo mocno wpisana jest uroczystość Wszystkich Świętych, która stanowi część tożsamości religijnej. Celem jest pokazanie dzieciom, że ten dzień jest radosny, szlachetny i kieruje wiernych ku Niebu.
W czasie balu w parafialnym Domu Katolickim nie brakowało niebiańskiego klimatu. Na samym początku zabawy, przy dźwiękach znanego utworu, którego słowa brzmią: Wszyscy święci balują w niebie, uczestnicy zabawy przedstawili się i powiedzieli kilka słów o swoich świętych patronach, za których się przebrali. Później odbyły się liczne konkursy i zabawy z iście anielską muzyką w tle.

Cały artykuł dostępny jest w nr 45 (1249) "Tygodnika Kępińskiego".

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!