Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:37
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
30 Października, 2018

Kępno: Bal Wszystkich Świętych nie tylko dla „świętych”

Po raz kolejny w kępińskiej parafii zorganizowany został Bal Wszystkich Świętych.

Uroczystość Wszystkich Świętych to wspaniały i radosny dzień. Przypomina, że świętością warto się zarazić. Bale Wszystkich Świętych w Polsce to stosunkowo nowa inicjatywa, ale ich popularność z roku na rok rośnie. Pomagają dzieciom poznać świętych patronów swoich i kolegów, a przy okazji dają możliwość wspólnej zabawy. Przypominają, że świętość jest powołaniem, że każdemu z aureolą jest do twarzy i bez względu czy jest się małym czy dużym, chudym czy grubym, to każdy może być świętym.
W sobotnie popołudnie 27.10.2018 r. do Domu Katolickiego przy parafii św. Marcina w Kępnie przybyło wielu „świętych” i „błogosławionych”. Były to, oczywiście, dzieci przebrane za ulubionych świętych, które przybyły na bal, tradycyjnie już organizowany na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych. W budynku Domu Katolickiego każdy musiał przejść przez „Bramę Nieba”, aby dostać do pięknie przystrojonej sali balowej. Przy słowach piosenki „Gdy wszyscy święci idą do nieba” rozpoczęto wspólną zabawę. Wszyscy „święci”: dzieci małe, większe i te całkiem duże, przebrane i „cywile” oraz dorośli ruszyli do wspólnego tańca. Był czas na tańce integracyjne i wspólną zabawę, gry i quizy oraz na wspólne śpiewanie. A żeby przekonać wszystkich do tego, że w niebie na pewno nie jest nudno wśród muzycznych hitów znalazły się tez współczesne przeboje starannie dobrane przez znakomitego didżeja.

~ Oprac. m

Więcej w nr 44 (1299) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!