Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 20:56
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Powiat
5 Marca, 2020

Kępno: Anonimy powinny trafiać do kosza

W czasie obrad ostatniej sesji Rady Powiatu zaiskrzyło wśród radnych w chwili podejmowania uchwały w sprawie pozostawiania bez rozpoznania skargi na działalność dyrektora Zespołu Szkól Specjalnych w Słupi p. Kępnem.

Przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Jedrecka, otwierając sesję Rady Powiatowej w obecności 15 radnych, przedstawiła porządek obrad do którego nikt nie zgłosił zastrzeżeń. Dyskusja rozpoczęła się przy sprawozdaniu przewodniczącego Zarządu. Samorządowcy (Tomasz Gatner i Zdzisław Burzała) dopytywali jaki wpływ będzie miało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego związane z finansowaniem działalności szpitali powiatowych. Starosta Robert Kieruzal uspokajał radnych, że postanowienie wchodzi w życie za 18 miesięcy i brakuje jeszcze ministerialnych rozporządzeń technicznych jak będą finansowane szpitale. Dotykając w dyskusji „spraw szpitalnych” T. Gatner pytał jakie: jest obecnie zadłużenie szpitala? Odpowiadając, starostwa stwierdził, że za 2019 r. zadłużenie szpitala wyniosło 3,7 mln zł razem z zaległościami w ZUS.

~ m

Więcej w nr 10 (1367) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!