Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:47
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kępno
22 Maja, 2019

Kępno: Andrzej Grzyb o swoich planach na kolejną kadencję

Europoseł Andrzej Grzyb spotkał się z dziennikarzami, aby podsumować mijającą kadencję i poinformować o kolejnych zamierzeniach.

17 maja br. na kępińskim Rynku odbyła się konferencja prasowa posła Andrzeja Grzyba, podczas której poinformował o swoich planach na kolejną kadencję w Europarlamencie. W spotkaniu uczestniczył również wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. - Wkrótce będziemy dokonywali wyborów ważnych dla Europy, Polski, ale także Wielkopolski. Andrzej Grzyb to poseł doświadczony, jeden z najlepiej ocenianych i jeden z najlepszych z Polski. Człowiek stąd, z południowej Wielkopolski – zaznaczył.
A. Grzyb przypomniał, co udało się zrobić w Polsce dzięki środkom unijnym, jako przykład podając rewitalizację kępińskiego Rynku. Podczas omawiania zamierzeń na przyszłą kadencję podkreślił, że jedną z najważniejszych rzeczy będzie uchwalenie nowego budżetu na kolejnych 7 lat, przy jednoczesnym podniesieniu budżetu o 1,3% PKB krajów członkowskich. Istotne będzie także zlikwidowanie różnic w dopłatach bezpośrednich dla rolnictwa. - Jesteśmy zgodni co do tego, że po 15 latach należy zakończyć ten podział i zróżnicowanie co do wysokości dopłat bezpośrednich. To nie jest tylko moje stanowisko i moich kolegów z PSL, ale również wszystkich posłów polskich oraz posłów z nowych krajów członkowskich – powiedział.
Europoseł przyznał, że w kolejnej kadencji dużą wagę przykładać będzie do bezpieczeństwa energetycznego i odnawialnych źródeł energii. - Fundusze europejskie w dużej części będą przeznaczone na nową energię, zapewne wszystkim znane odnawialne źródła energii – mówił.

~ KR

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!