Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Edgara, Elżbiety 9 Lipca 2020, 00:54
Dziś 13°C
Jutro 20°C
Powiat
14 Marca, 2019

Kępno: 859 zdarzeń w powiecie kępińskim

Narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie w 2018 roku.

4 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyła się narada podsumowująca działalność jednostki w 2018 roku.
W wydarzeniu uczestniczyli: naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Robert Klonowski, posłowie na Sejm RP Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak, starosta kępiński Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka, przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, włodarze gmin powiatu kępińskiego, zastępca komendanta powiatowego PSP w Ostrzeszowie mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kępnie dh Michał Błażejewski, powiatowy kapelan strażaków ks. Józef Wachowiak, komendant powiatowy Policji w Kępnie mł. insp. Robert Ciesielski, przedstawiciele okolicznych instytucji oraz kadra kierownicza i funkcjonariusze KP PSP Kępno.
Uroczysta narada roczna rozpoczęła się od przedstawienia przez komendanta powiatowego PSP w Kępnie bryg. Wojciecha Grabarka sprawozdania z działalności poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. 31 grudnia 2018 r. stan zatrudnienia jednostki wynosił 47 etatów funkcjonariuszy i 2 etaty w Korpusie Służby Cywilnej. W 2018 r. 10 strażaków awansowało na wyższe stanowiska służbowe. W minionym roku w powiecie kępińskim strażacy odnotowali 859 zdarzeń, w tym 267 pożarów, 538 miejscowych zagrożeń i 54 alarmy fałszywe. - W ubiegłym roku odnotowano najwięcej pożarów od 15 lat – podkreślił komendant. Największa ilość zdarzeń – aż 426 – miała miejsce w największej gminie powiatu – Kępnie. 116 zdarzeń odnotowano w gminie Baranów, a 103 – w Bralinie. Najmniej – w gminie Rychtal – zaledwie 34 zdarzenia. Komendant przypomniał największe akcje ratowniczo-gaśnicze w 2018 r., do których byli dysponowani kępińscy strażacy, a także przeprowadzone w ubiegłym roku ćwiczenia i szkolenia dla strażaków oraz akcje prewencyjne
.
~ KR

Więcej w nr 11 (1317) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!