Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2020, 19:26
Dziś 26°C
Jutro 29°C
Powiat
16 Kwietnia, 2020

Kępno: 800 tysięcy złotych i 3 tysiące maseczek dla szpitala

Starostwo Powiatowe w Kępnie przekazało ponad 800.000 złotych na wsparcie szpitala w Kępnie.

Otrzymaną od Starostwa Powiatowego w Kępnie transzę wysokości 750.000 zł, zgodnie z umową z 19 lutego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie przeznaczy na zakup nowego sprzętu medycznego i wyposażenia oraz modernizacji obiektów szpitalnych. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, na wniosek dyrekcji kępińskiego szpitala, Zarząd Powiatu Kępińskiego wyraził zgodę, aby pieniądze w części wykorzystać na zabezpieczenie kępińskiego szpitala na wypadek wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem. Zabezpieczenie to obejmuje zakup sprzętu medycznego i wyposażenia szpitalnego, np. dodatkowych respiratorów czy łóżek medycznych.
Ponadto Zarząd Powiatu Kępińskiego upoważnił dyrekcję szpitala do decyzji o zakresie planowanych zakupów i ich skali. Warto również przypomnieć, ze Powiat Kępiński stara się wspierać zabezpieczenie szpitala w środki ochrony bezpośredniej, np. w postaci maseczek niemedycznych, które wydawane są przy wejściu do obiektu wszystkim osobom korzystającym z usług szpitala. - Powiat Kępiński zakupił też na potrzeby zabezpieczenia pracowników szpitala półmaski ochronne typu FFP2 (2.000 sztuk) oraz półmaski ochronne typu FFP3 (1.000 sztuk) o wartości 58.110 zł – informuje starosta Robert Kieruzal.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 16 (1373) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!