Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 09:59
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Kępno
23 Czerwca, 2021

Kępno: 60 lat w służbie Bogu

60-lecie święceń kapłańskich świętował, 13 czerwca br., ksiądz prałat Józef Kwiatkowski, który w stanie spoczynku przybył do kępińskiej parafii.

Msza św. dziękczynna odprawiona została w kościele pod wezwaniem św. Marcina w Kępnie. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Józef Kwiatkowski, towarzyszyli mu koncelebransi: ks. prałat Krzysztof Nawrocki, ks. kanonik Jerzy Palpuchowski, proboszcz parafii św. Marcina i proboszcz z Olszowy, ks. kanonik Kazimierz Sobasik.
Podczas mszy jubilat dziękował Bogu za powołanie do kapłaństwa i posługiwanie przy ołtarzu w diecezji wrocławskiej i kaliskiej, rodzicom, całej rodzinie oraz kapłanom, którzy towarzyszyli mu w drodze duchowej i intelektualnej. Proboszcz J. Palpuchowski odczytał list biskupa kaliskiego do ks. J. Kwiatkowskiego. W liście przedstawiona została droga w kapłaństwie, zasługi i miejsca, gdzie jubilat pełnił posługę duszpasterską, zakończony życzeniami i błogosławieństwem. Do życzeń przyłączyli się również księża, ministranci, parafianie, a także delegacja z parafii Chełmce k/Kalisza.

~ m

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!