Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:37
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Kępno
3 Lipca, 2019

Kępno: 500+ na każde dziecko i ułatwienia dla młodych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta przedstawił nowe programy społeczne realizowane jeszcze przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu.

Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej 27 czerwca br. przedstawił programy społeczne zapowiedziane przez partię rządzącą. Od lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500+ będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. - Jest to modyfikacja programu demograficznego na bardziej społeczny, aby zniwelować już całkowicie dysproporcje między poszczególnymi dziećmi w rodzinie. Zachęcam wszystkich kępnian, którym przysługuje ta wpłata, o składanie uproszczonych wniosków do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub za pomocą internetu – mówił poseł. Wnioski w wersji papierowej o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego za okres 2019/2021 przyjmowane będą od 1 sierpnia br. Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach, czyli na pierwsze dziecko, rodzic lub opiekun prawny musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. Oznacza to, że tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje wnioskodawcy wypłatę świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

~ m

Więcej w nr 27 (1333) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!