Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Miłosza, Pawła, Tatiany 26 Stycznia 2021, 07:10
Dziś 1°C
Jutro 0°C
Kępno
2 Grudnia, 2020

Kępno: 50 osób oddało 22,5 litra krwi

Akcja poboru krwi w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie.

22 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej w Kępnie odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Jej organizatorem byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu – Terenowy Oddział w Ostrzeszowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Kępnie, działający przy Jednostce Strzeleckiej 2016 Kępno.
Pomimo sytuacji epidemicznej w kraju akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W korytarzu dawcy czekali w kolejce, a godziny, w których można było oddawać krew, trzeba było nieco przedłużyć, aby przyjąć wszystkich chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest krew. Zarejestrowanych było 57 osób, z czego 50 zakwalifikowało się do oddania krwi. W sumie pozyskano aż 22,5 litra krwi.

~ KR

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!