Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 19:42
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Powiat
5 Września, 2019

Kępno: 14 spółek wodnych z dofinansowaniem

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego podpisał umowy na dofinansowanie zadania pn. „Dotacja celowa z budżetu Województwa Wielkopolskiego spółkom wodnym z przeznaczeniem na realizację robót ze składek członkowskich na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych oraz na finansowanie i dofinansowanie inwestycji”.

28 sierpnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, w obecności burmistrza Piotra Psikusa, podpisał umowy na dofinansowanie działalności spółek wodnych z terenu powiatu kępińskiego z ich włodarzami. Dofinansowanie z budżetu Województwa przeznaczone zostanie na realizację robót, w tym bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz dofinansowanie inwestycji. W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 2.000.000 zł, a łączna kwota, którą otrzymają spółki wodne z naszego terenu, to 108.557 zł. Z tych środków skorzysta 14 spółek, czyli wszystkie działające na terenie powiatu kępińskiego: Gminna Spółka w Kępnie, Baranowie, Bralinie, Olszowie, Kierznie, Myjomicach, Trzcinicy, Rychtalu, Łęce Opatowskiej, Szklarce Mielęckiej, Perzowie, Spółka Wodna Doliny Rzeki Niesob, Spółka Drenarska Ostrówiec oraz Spółka Drenarska w Baranowie.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!