Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Marii, Mirosławy 3 Lutego 2023, 04:23
Dziś 3°C
Jutro 1°C
Powiat
25 Stycznia, 2023

Kępno: 103 lata temu Kępno znów stało się Polskie

103. rocznica powrotu Ziemi Kępińskiej do macierzy.

17 stycznia 1920 r. Ziemia Kępińska powróciła do macierzy. Tego dnia żołnierze 11. Pułku Strzelców Wielkopolskich pod dowództwem Stanisława Thiela wkroczyli do Kępna.
Upamiętniając to wydarzenie, starosta kępiński Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka i przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka złożyli kwiaty pod pomnikiem ku pamięci powstańców wielkopolskich na kępińskim cmentarzu. Przedstawicielom powiatu towarzyszyły delegacje szkół ponadpodstawowych oraz reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Tego samego dnia władze powiatu udały się do Doruchowa, gdzie znajduje się mogiła Stanisława Thiela.
Uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 103 lat odbyły się w południe na kępińskim Rynku. Burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus wraz z radnymi Rady Miejskiej oraz delegacjami powiatu kępińskiego, placówek oświatowych, instytucji i organizacji złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację.

~ KR

Więcej w nr 4 (1514) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!