Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:49
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
4 Kwietnia, 2018

Kępno: 10.000 zł na zakup pomocy dydaktycznych dla przedszkoli

Uroczyste przekazanie pomocy dydaktycznych dla przedszkoli z gminy Kępno przez kępińskie Stowarzyszenie „Uśmiech” i firmę „PROPART”.

27 marca br. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kępnie odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku oraz pomocy dydaktycznych dla przedszkoli z gminy Kępno przez kępińskie Stowarzyszenie „Uśmiech” we współpracy z firmą „PROPART” Sp. z o.o. Na zakup pomocy przeznaczono 10.000 zł.
- Wspólnie z prezes stowarzyszenia zidentyfikowaliśmy potrzeby w zakresie przedszkoli. Łatwiej jest mi dotrzeć do potrzeb poprzez profesjonalne stowarzyszenie, które zajmuje się tym na co dzień, natomiast wybór dotyczący przedmiotu dofinansowania to była już nasza wspólna decyzja – podkreślił dyrektor finansowy „PROPART” Michał Nokiel. - Stowarzyszenie „Uśmiech” pomaga potrzebującym, działa na rynku lokalnym, a to nie jest nasza pierwsza akcja. Ocena naszych wcześniejszych działań była pozytywna, odbiór bardzo dobry, dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok – dodał.
Wcześniejszą wspólną inicjatywą Stowarzyszenia „Uśmiech” i firmy „PROPART” było przekazanie na rzecz stowarzyszenia kwoty 10.000 zł z przeznaczeniem na doposażenie placów zabaw przedszkoli samorządowych.
Tym razem za przekazaną darowiznę dla każdego przedszkola z gminy Kępno zakupiono zestaw edukacyjny „Miasto – żyję bezpiecznie”, poprzez zabawę wprowadzający w świat podstawowych zasad ruchu drogowego i miejskiego życia. Makieta z drewnianymi budynkami, drzewami, pojazdami i znakami drogowymi pozwoli dzieciom na rozwijanie umiejętności poruszania się po drogach oraz poznanie zasad bezpieczeństwa. - Postanowiliśmy wspomóc lokalne przedszkola i zakupiliśmy pomoce dydaktyczne, aby dzieci mogły z nich korzystać, ucząc się kwestii bezpieczeństwa. To ważne, aby kształtować świadomość dzieci w tym zakresie, bo to będzie procentowało w dorosłym życiu – wyjaśnił M. Nokiel. - Firma „PROPART” przekazała nam bardzo dużo pieniędzy, abyśmy kupili wam za to te piękne zestawy. Takie małe Kępno będziecie mieć w każdym przedszkolu, a wasze panie pomogą wam poruszać się bezpiecznie po swoim „mieście”, pokażą, jak korzystać z ulicy, świateł. Mam nadzieję, że kiedy później naprawdę pójdziecie do miasta, będziecie doskonale widzieć, jak się po nim poruszać – zwróciła się do dzieci Magdalena Kremer, dziękując jednocześnie firmie „PROPART” w imieniu Stowarzyszenia „Uśmiech”.
W imieniu przedszkolaków darczyńcom dziękowała wicedyrektor placówki Małgorzata Zazula, a dzieci wręczyły słodkie upominki. Przedszkolaki zostały również poczęstowane słodyczami, po czym z radością i entuzjazmem ruszyły do zabawy nowym nabytkiem – miniaturowym miasteczkiem.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!