Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 21:44
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Historia
24 Stycznia, 2020

Kępno: 100 lat temu Kępno włączono w granice Polski

Uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy.

17 stycznia br. w Kępnie świętowano 100. rocznicę powrotu Ziemi Kępińskiej do Polski. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kępnie, która odbyła się w kinie „Sokolnia”. Udział w niej wzięli liczni goście. Podczas obrad radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi miejskiemu w Kępnie nazwy: „Park imienia 100-lecia powrotu Ziemi Kępińskiej do macierzy”. Przewodniczący Rady Andrzej Stachowiak podkreślił, że nadanie proponowanej nazwy jest doskonałą okazją, aby uhonorować odwagę, bohaterstwo i patriotyzm mieszkańców ziemi kępińskiej.
Kolejnym punktem obchodów była msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marcina w Kępnie. Następnie liczne poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz państwowych, parlamentarnych i samorządowych, delegacje instytucji, stowarzyszeń, organizacji, placówek oświatowych, duchowieństwa, a także tłumy mieszkańców udały się na kępiński Rynek, gdzie kontynuowano obchody 100. rocznicy tego ważnego dla kępnian dnia. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta z Ostrzeszowa.

~ KR

Więcej w nr 4 (1361) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!