Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:43
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Rozrywka
14 Czerwca, 2022

Łęka Opatowska: Emeryci odpoczywali nad Bałtykiem

14 do 27 maja 2022 r. grupa 58 osób z gminy Łęka Opatowska odpoczywała w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym „Arka” w Jarosławcu nad Morzem Bałtyckim.

Ośrodek w Jarosławcu położony jest bardzo blisko morza i pięknej plaży (nazwaną Dubaj), gdzie na odcinku około 2 km ciągną się klify dochodzące do 45 m wysokości. Obiekt otoczony jest sosnowymi lasami, w których wytyczono ścieżki rowerowe i spacerowe sprzyjające uprawianiu aktywności ruchowej w formie Nordic Walking.
Uczestnicy turnusu przez 2 tygodnie korzystali aż z 32 zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza (kąpiele borowinowe, solankowe, siarczkowe, perełkowe, okłady borowinowe, masaże, wirówki kończyn, inhalacje solankowe, lasery, ultradźwięki, prądy, krioterapia miejscowa, lampy sollux) oraz z gimnastyki ogólnousprawniającej i terapii klimatycznej. Wczasowicze korzystali również z nowo otwartego krytego basenu.

~ Oprac. m

Więcej w nr 24 (1483) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!