Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 5 Sierpnia 2020, 03:30
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Baranów
9 Lipca, 2020

Jankowy: Na „podwójnym gazie” uciekał przed policją

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego namierzyli osobowe volvo, którego kierujący spowodował kolizję, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Podczas próby zatrzymania kierujący znacznie przyspieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania i spowodował kolejne zdarzenie drogowe. Był pijany.

24 czerwca br., około godziny 21.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany telefonicznie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jankowy. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Volvo, uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
Dyżurny od razu zadysponował patrol Ruchu Drogowego w rejon miejsca zdarzenia. - Po kilku minutach funkcjonariusze w miejscowości Biadaszki zauważyli osobowe volvo i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych próbowali zatrzymać kierującego, który na ich widok nie zatrzymał się, a następnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w opłotowanie posesji oraz budynek gospodarczy – relacjonuje oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Baranów.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 28 (1385) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!