Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ariadny, Jarosława, Roberta 8 Czerwca 2023, 06:26
Dziś 24°C
Jutro 24°C
Historia
21 Września, 2022

Historia: Raportowane straty wojenne w Kępińskiem

1 września br. w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w Zamku Królewskim w Warszawie, został zaprezentowany raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945. W raporcie opisane zostały miejscowości z naszego regionu.

Raport o stratach wojennych Polski zawiera wysokość odszkodowań i reparacji wojennych wyliczonych przez ekspertów Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego.
Raport o stratach wojennych Polski w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 zawiera szacowaną wartość strat w wysokości 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych. Sam dokument składa się z trzech tomów. W raporcie zaprezentowane zostały różnorakie straty osobowe i materialne, jakie poniosła Polska w wyniku II wojny światowej ze strony Niemiec. Według wyliczeń straty ludzkie i związane z nimi straty gospodarcze stanowią większość wszystkich strat Polski w II wojnie światowej.

~ m

Więcej w nr 38 (1497) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!