Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:49
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
22 Maja, 2018

Hanulin: Festyn z przesłaniem

W minioną niedzielę w Hanulinie odbyła się majówka. Jej organizatorem był Zarząd Osiedla, proboszcz parafii oraz Klub Sportowy Hanulin.

Festyn rozpoczął się w kościele uroczystą mszę świętą, którą odprawił proboszcz parafii ks. Marek Nagler. Podczas eucharystii aktorka Patrycja Hurlak, znana m.in. z serialu ,,Klan”, ,,Blondynka” oraz jako prowadząca program w TVP 2 ,,Ukryte skarby” podzieliła się świadectwem nawrócenia. Patrycja ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce ,,Nawrócona wiedźma”. Kolejne książki to: ,,Zakochani są wśród nas” oraz najnowsza ,,O ważnych rzeczach”. Książki można było kupić po mszy świętej. Chętni mogli zrobić sobie również zdjęcie oraz 
porozmawiać chwilkę z panią Patrycją. - Tak naprawdę ta książka powstała w miesiąc i będę błogosławić Pana Boga za dar posłuszeństwa w kościele, bo gdyby nie posłuszeństwo to tej książki, by wcale nie było. Czytelnik w „Nawróconej wiedźmie” znajdzie moją historię, historię mojego życia. Ale tak naprawdę to każdy może się w tej historii odnaleźć. To jest trochę wyłagodzona historia, bo też nie chciałam zadręczyć wszystkich wszelkimi faktami. Gdybym chciała rozpisać całe moje życie, cale te moje dręczenia, to zajęłoby to jakieś 10 tomów, więc uznałam to za bezsens ale są tam kluczowe rzeczy z mojego życia – mówiła P. Hurlak.
W ramach Kępińskiego Spotkania Klasyków do Hanulina przyjechały zabytkowe samochody i motocykle. Ks. Marek poświęcił je po mszy świętej. Perełki motoryzacji, zazwyczaj pochowane w garażach podziwiać mogli uczestnicy festynu. Jednym z ważniejszych niedzielnych wydarzeń było zbieranie funduszy dla fundacji im. Heleny Kmieć.
Na boisku sportowym odbyła się impreza, w której licznie uczestniczyli mieszkańcy Hanulina. W programie artystycznym nie zabrakło koncertu oraz występu uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

~ JK

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!