Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2020, 19:38
Dziś 26°C
Jutro 29°C
Baranów
2 Października, 2019

Grębanin: Już 90 lat w służbie bliźniemu

Obchody 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębaninie.

28 września br. Ochotnicza Straż Pożarna w Grębaninie świętowała 90-lecie istnienia jednostki. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, ich rodzin oraz druhów, którzy odeszli na wieczną służbę. W miejscowym kościele odprawił ją ks. proboszcz Stanisław Borowiecki. Po niej na placu przed remizą strażacką odbył się uroczysty apel. Po złożeniu meldunku o gotowości jednostki do rozpoczęcia obchodów przez dowódcę uroczystości dha Ryszarda Stasiowskiego, poczet flagowy w składzie: dh Bartosz Chowis, dh Dominika Bieda i dh Dominik Kaczmarek dokonał podniesienia flagi narodowej na maszt.
Uroczystości jubileuszowe były doskonałą okazją do przypomnienia w skrócie historii jednostki, którą przedstawił prezes OSP Grębanin dh Marcin Janus. - Ten jubileusz obchodzimy z wdzięcznością, a teraz czas na największe podziękowania. Dziękuję Bogu, bo jak tu nie dziękować za tyle dobra, za tyle szczęścia, za tyle dobrych ludzi (...). Ochotnicza Straż Pożarna, jak nazwa wskazuje, jest ochotnicza. Pamiętajmy, druhowie pomagają, bo chcą, remontują, bo chcą, szkolą się, bo chcą, narażają swoje zdrowie, a czasem życie, bo chcą. Dlatego należy im się wielki szacunek i podziękowanie. Dziękuję wam druhny i druhowie za to, że jesteście, za to, że działacie i wspieracie mnie w moich działaniach. Dbajmy o to, aby przez kolejne lata Ochotnicza Straż Pożarna w Grębaninie prężnie i z dumą funkcjonowała – mówił prezes.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 40 (1346) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!