Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:16
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Kępno
18 Lipca, 2019

Główczyce: Wielki zlot miłośników wozów strażackich

Druhowie z OSP Kępno na XI Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show w Główczycach.

Już po raz jedenasty mała miejscowość Główczyce na Opolszczyźnie za sprawą Fire Truck Show stała się strażacką stolicą Polski.
Tegoroczny, XI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show, który odbywał się od 5 do 7 lipca, był rekordowy – do Główczyc przyjechały 172 pojazdy, od kilkudziesięcioletnich zabytków, przez kultowy amerykański wóz strażacki, po nowe Scanie i Volvo. To prawie o 20 pojazdów więcej niż w roku ubiegłym, dlatego bez wątpienia można stwierdzić, że zlot zdobywa coraz większą popularność. Z roku na rok przedsięwzięcie rozrasta się w błyskawicznym tempie. Świetna atmosfera i niecodzienne atrakcje przyciągają nie tylko strażaków, fanów pożarnictwa i motoryzacji, ale też rodziny z dziećmi. Czterocyfrowa liczba uczestników mówi sama za siebie.
W Fire Truck Show udział wzięli także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie. Kępińscy strażacy zaprezentowali się z chlubą swojej jednostki – zabytkowym samochodem gaśniczym marki Magirus z 1923 r. Wóz, mimo prawie 100 lat, jakie upłynęły od produkcji, wciąż jest w pełni sprawny.

~ KR

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!