Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:27
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
7 Grudnia, 2017

Drożki: Podsumowali rok i ruszyli w tany

Dzień Seniora w Drożkach.

18 listopada br. Zarząd Koła nr 11 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drożkach zorganizował zebranie z okazji Dnia Seniora. W wydarzeniu, oprócz 48 członków Koła, udział wzięli także zaproszeni goście, m.in. przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI w Bralinie Alojzy Leśniarek.
Świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Drożkach. Po eucharystii uczestnicy wydarzenia przejechali autokarem do restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Przewodnicząca Koła Krystyna Patkowska powitała wszystkich zebranych, podobnie jak wójt gminy Rychtal Czesław Balcerzak i A. Leśniarek. Następnie minutą ciszy uczczono zmarłych członków Koła, m.in. zmarłą 14 listopada br. Mariannę Łuszczek, która we wrześniu obchodziła 100. urodziny.
Po smacznym obiedzie zebrani wysłuchali sprawozdania z pracy Koła za miniony rok. Koło w Drożkach pozyskało 4 nowych członków, tyle samo jednak utraciło (jedna osoba wypisała się, 3 – zmarły). A. Leśniarek przedstawił także osiągnięcia całego Oddziału PZERiI w Bralinie i podziękował za czynny udział członków Koła w Drożkach w wyjazdach i wycieczkach.
Podczas uroczystości dwóm paniom – Wiktorii Skibie i Teresie Dirbach – wręczono kwiaty i upominki z okazji ich 80. urodzin. Natomiast dwie pary – Maria i Mieczysław Łuszczek oraz Anna i Lech Winieccy – obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Zwieńczeniem uroczystości była wspólna zabawa przy muzyce, trwająca do późnych godzin nocnych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy znakomicie się bawili i prosili o więcej takich spotkań.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!