Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 23:54
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
12 Września, 2019

Donaborów: Powiatowe Święto Plonów w Donaborowie

 

W niedzielę, 8 września 2019 r., w Donaborowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne.

Tegoroczne powiatowo-gminne uroczystości dożynkowe wspólnie zorganizowały Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Urząd Gminy w Baranowie.
Dożynki Powiatu Kępińskiego rozpoczął tradycyjny, barwny korowód. Gospodarzami uroczystości byli: starosta kępiński Robert Kieruzal i wójt gminy Baranów – Bogumiła Lewandowska-Siwek. Rolę starostów dożynkowych pełnili: Karolina Kokot i Paweł Wróbel.
W intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony odprawiona została msza święta. Wzięli w niej udział mieszkańcy oraz samorządowcy gmin powiatu kępińskiego oraz zaproszeni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych.
Starosta R. Kieruzal wraz z wójt B. Lewandowską-Siwek podziękowali rolnikom za trud, jaki włożyli oni w tegoroczne żniwa i zbiory. Odebrali także chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!