Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:49
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Baranów
5 Grudnia, 2018

Donaborów: Dzieci będą poznawać przyrodę

Nowy ogródek dydaktyczny w Donaborowie.

Gmina Baranów dostała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na utworzenie ogródka dydaktycznego przy Szkole Podstawowej w Donaborowie. Prace nad tym zadaniem zostały zakończone na początku listopada, a wykonywała je firma Ogrodnictwo „Świat Roślin” z Bralina.
W ramach projektu został zagospodarowany kawałek ziemi za szkołą, dokonano nasadzeń 300 sztuk krzewów, bylin, kwiatów i ziół. Na terenie ogródka zamontowano tablice edukacyjne z botaniki i zoologi oraz dotyczące świadomości ekologicznej, a także stoły z ławkami, aby mogły się tam odbywać lekcje przyrody na świeżym powietrzu. Pomocnym będzie drewniany domek narzędziowy z wyposażeniem. Dzieci ze szkoły będą mogły urządzić własne grządki, dokarmiać ptaki dzięki karmikom oraz obserwować zachowania owadów w pobliżu zamontowanych „hoteli”, segregować śmieci w specjalnych pojemnikach czy założyć ekologiczny kompostownik. Zakupiono przybory naukowe, tj. stację meteorologiczną, mikroskopy, sensor powietrza.
Wartość dotacji opiewała na kwotę 24.120,00 zł, a całość zadania wyniosła 26.800,00 zł brutto.

~ UG Baranów

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!