Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:32
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
13 Stycznia, 2021

Domanin: Z pomocą czworonożnym przyjaciołom

Podczas świątecznej zbiórki rzeczy dla bezpańskich zwierząt, organizowanej przez OSP Domanin, udało się zebrać około 2 ton karmy i mnóstwo przydatnych rzeczy.

Już po raz trzeci Ochotnicza Straż Pożarna w Domaninie zorganizowała świąteczną zbiórkę rzeczy dla bezpańskich zwierząt. Przez ponad miesiąc wszyscy chętni mogli przeznaczać karmę oraz inne przedmioty dla zwierząt.
Hojność i wielkie serca ofiarodawców oraz ogromne wsparcie ze strony okolicznych gabinetów weterynaryjnych i sklepów sprawiły, że akcja przyniosła niesamowite efekty i przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Udało się zebrać ogromną ilość karmy – około 2 ton suchej i mnóstwo puszek mokrej – a do tego ogromne sterty smakołyków, kołder, koców, legowisk, poduszek, wykładzin, ręczników, dywanów, materaców, misek, smyczy, obroży i zabawek. Rzeczy ofiarowali mieszkańcy powiatu kępińskiego, a także sąsiednich powiatów. Wśród darczyńców znaleźli się liczni mieszkańcy indywidualni, stowarzyszenia i grupy, gabinety weterynaryjne i sklepy z artykułami dla zwierząt.
Zbiory były tak obfite, że jednostka postanowiła podzielić je dla trzy punktów: azylu w Krzyżownikach, schroniska dla zwierząt „Psia ostoja” w Pieczyskach oraz schroniska „AZYL ZOO” w Niedźwiedziu.

~ KR

Więcej w nr 2 (1411) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!