Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 02:36
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
26 Marca, 2019

Domanin: Wspaniała zabawa w gronie sąsiadów

W sołectwie Domanin świętowano Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn.

2 marca br. w sali Domu Strażaka w Domaninie zorganizowano wyjątkowe obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. To już kolejna impreza w tym sołectwie zorganizowana przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, mająca na celu integrację mieszkańców, uczczenie ważnych świąt oraz świetną zabawę. Choć KGW w obecnym, rozszerzonym składzie istnieje od niedawna, działa niezwykle prężnie i aktywnie, organizując wspaniałe wydarzenia, które przyciągają tłumy mieszkańców.
Sobotnia impreza zgromadziła ponad 50 osób, które spotkały się przy stole suto zastawionym rozmaitymi smakołykami, wykonanymi przez gospodynie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się specjalnie przygotowany stół, który po brzegi wypełniony został domowymi wypiekami, wędlinami, przetworami, smalcem, ogórkami kiszonymi oraz swojskimi nalewkami i winami. Dzięki temu każdy miał okazję pochwalić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami oraz zakosztować niezwykłych wyrobów, wykonanych przez sąsiadów.

~ KR

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!