Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:19
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kępno
11 Kwietnia, 2018

Domanin: Strażacy z Domanina podsumowali rok

Walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaninie.

23 marca br. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaninie. Na spotkaniu, oprócz druhów z OSP Domanin, obecni byli również: prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kępnie, a zarazem burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus, sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kępnie Aneta Szydlik, prezes zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kierzno Zenon Pietrzak oraz radni Rady Miejskiej w Kępnie: Alicja Młot, Lidia Krowiarz, Adam Tęsiorowski i Tomasz Solecki.
Prezes OSP Domanin Adam Rybczyński przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2017 roku. Następnie głos zabrał Radosław Boślak, który zaprezentował zebranym sprawozdanie finansowe, a po nim Jacek Hełka odczytał sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Przedstawiono i omówiono także plany na rok bieżący. Absolutorium dla Zarządu OSP Domanin za rok sprawozdawczy zostało przyjęte jednogłośnie, podobnie jak plan działalności na 2018 rok.
Stan organizacyjny jednostki to 37 druhów, w tym 4 kobiety. W roku sprawozdawczym przybył 1 nowy członek, a ubyło – 2. OSP Domanin posiada jeden samochód pożarniczy lekki. W szkoleniu z zakresu ratownictwa technicznego wzięła udział jedna druhna. W okresie sprawozdawczym wyróżnionych zostało 6 strażaków: R. Boślak, Zenon Fiołka, Michał Kosatka, Katarzyna Rybczyńska, Ewa Kosatka i Adrian Krzywiźniak. W 2017 r. odbyły się 2 posiedzenia Zarządu i 2 inne zebrania. Przeprowadzono też 9 zbiórek szkoleniowych.
OSP Domanin, jako jedyna w gminie Kępno, w ubiegłym roku nie brała udziału w żadnych akcjach ratowniczych. Jednostka bierze jednak czynny udział w wielu uroczystościach państwowych i kościelnych, takich jak np. Dzień Strażaka, Powiatowy Zlot Samochodów Pożarniczych czy odpust w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. - Należy się cieszyć, że nie mamy żadnych akcji, bo to znaczy, że jest bezpiecznie – stwierdził prezes A. Rybczyński.
OSP Domanin wzięła udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w 2017 r. miały miejsce w Ostrówcu. Jednostka zajęła tam 10. miejsce.
W okresie sprawozdawczym OSP Domanin pozyskała nowy sprzęt dla jednostki, który stanowiły: koszule i kurtki strażackie galowe, latarki do hełmu oraz szafy na ubrania bojowe.
W 2017 r. zostały wykonane prace porządkowe i remontowe, m.in. porządki wokół Domu Strażaka i remizy OSP, koszenie trawy, malowanie pomieszczenia przy remizie oraz montaż szaf na ubrania bojowe. Ważnym wydarzeniem w życiu jednostki OSP było oddanie Domu Strażaka na rzecz Gminy Kępno, dzięki czemu z ramion strażaków został zdjęty ciężar utrzymania budynku i koszty z tym związane.

~ KR

Więcej w nr 15 (1270) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!