Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 19:27
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Bralin
7 Października, 2021

Czermin: Doczekali się sztandaru

Nadanie sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie.

2 października br. nadano sztandar jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie. Dla założonej w 1932 r. jednostki jest to pierwszy sztandar, a Zarząd zabiegał o jego nadanie już od kilku lat. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy pw. św. Józefa w Czerminie. Poświęcenia sztandaru dokonał proboszcz parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach, ks. Rafał Hącia. Ceremoniał nadania sztandaru odbył się na terenie „Sportowej osady na wzgórzu” w Czerminie.
Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych członków jednostki. Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał prezes OSP Czermin, Tadeusz Wajerowski, Srebrny Medal – Roman Binienda, a brązowy – Tomasz Poprawa. Odznakę „Wzorowy Strażak” przyznano: Maciejowi Bednarkowi, Łukaszowi Poprawie, Adamowi Jasiakowi i Kamilowi Bidzińskiemu.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 39 (1448) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!