Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2019, 19:01
Dziś 20°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2018

Chróścin: Kolejne spotkanie z historią

17 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu warsztatów historycznych organizowanych w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK pt. „A TU(T) Polska właśnie... Niepodległa Nasza”.

Projekt realizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy UKS ATUT przy współpracy Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu oraz Kępińskiego Ośrodka Kultury.
Tym razem dzięki gościnności właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego „Bocianie Gniazdo” w Chróścinie, uczestnicy projektu mogli między innymi przejechać się specjalnym wozem - baną. Zwiedzili drewniany kościół oraz cerkiew w Chróścinie, a następnie udali się na Golę do punktu, gdzie rozpoczęła się wojna, poszerzając swoją wiedzę o wiele ciekawych informacji na temat działań wojennych. Na zakończenie właściciele gospodarstwa zaprosili ich na ognisko w lesie z pysznymi kiełbaskami.
Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w konkursie „Na 100 Niepodległa”. Ma na celu nie tylko zgłębienie wiedzy na temat stulecia odzyskania niepodległości, ale i wielopokoleniową integrację połączoną z wymianą doświadczeń.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!