Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 06:36
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Bralin
9 Marca, 2018

Chojęcin-Szum: Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała kolizję

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na terenie gminy Bralin.

3 marca br., około godz. 12.45, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Chojęcinie na drodze nr 482 (stara „ósemka”). Na miejsce zadysponowano także straż pożarną: 2 zastępy z JRG Kępno oraz OSP Bralin i OSP Chojęcin. - Zastaliśmy dwa pojazdy po zderzeniu – jeden znajdował się na drodze, a drugi w rowie. Strażacy odłączyli źródła zasilania w pojazdach, a na rozlane płyny eksploatacyjne zastosowano sorbent – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak.
Patrol policji, który udał się na miejsce kolizji ustalił, że kierująca citroenem, mieszkanka Sycowa, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w jadący prawidłowo samochód marki Nissan, za kierownicą którego siedział mieszkaniec Bolesławca. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń ciała.
Oboje kierowcy byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!