Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 12:54
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
8 Kwietnia, 2021

Bralin: Zmiany w bralińskiej oświacie

6-latki z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie kontynuować będą zajęcia przedszkolne w oddziałach „0” w Szkole Podstawowej w Bralinie.

Od września br. dzieci sześcioletnie z Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie kontynuować będą zajęcia przedszkolne w oddziałach „0” w Szkole Podstawowej w Bralinie. Dotychczas sześciolatki ze względu na brak miejsca w przedszkolu przy ul. Wiosennej przechodziły do przedszkola przy ul. Lipowej. Od nowego roku szkolnego sytuacja ulegnie zmianie.
W tej sprawie wójt gminy Bralin Piotr Hołoś spotkał się z trójkami klasowymi rodziców dzieci sześcioletnich. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół i przedszkoli gminnych. Rodzice przyjęli wiadomość o zamknięciu oddziału przedszkolnego przy ul. Lipowej, jednak nie kryli swych obaw związanych z przejściem dzieci do oddziałów „0” w szkole. Podczas spotkania podjęto tematy związane z dostosowaniem nauczania przedszkolnego do warunków i pracy szkoły. Dyskusje dotyczyły również kwestii podziału grup, opieki świetlicowej i czasu pracy świetlicy, pracy stołówki szkolnej i możliwości zapewnienia dzieciom wyżywienia.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 13 (1422) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!