Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Laury, Rogera 14 Listopada 2018, 14:33
Dziś 8°C
Jutro 8°C
Kultura i oświata
10 Lipca, 2018

Bralin: Żegnaj, szkoło!

Zakończenie roku szkolnego klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

20 czerwca br. w Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie odbyło się zakończenie roku szkolnego klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie. W uroczystości udział wzięli: dyrektor placówki Adam Pruban, zastępcy dyrektora Karolina Forysiak i Krystyna Żary, wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak, ksiądz proboszcz Roman Krzyżaniak, przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Kabot, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.
W części oficjalnej, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, dyrektor A. Pruban w krótkim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny, złożył uczniom gratulacje z okazji ukończenia gimnazjum oraz przekazał życzenia wszelkiej pomyślności w dalszej edukacji.
Tytuł „Absolwenta Szkoły”, a tym samym Nagrodę Wójta Gminy Bralin za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, otrzymała uczennica klasy III Aleksandra Marciniak.
W dalszej części uroczystości wychowawcy wręczyli świadectwa z paskiem oraz nagrody za działalność na rzecz szkoły i sukcesy sportowe.
Wzruszającym i bardzo przyjemnym momentem była chwila wręczenia przez uczniów dyrekcji szkoły oraz wychowawcom pięknych kompozycji kwiatowych, a rodzicom i pracownikom placówki – róż. Młodzież wyraziła w ten sposób wdzięczność za kształcenie i wychowanie.
W części artystycznej zgromadzeni w świetlicy „Tęcza” w wesołej atmosferze obejrzeli występy trzecioklasistów. Składały się na nie: krótkie przedstawienie, filmiki z udziałem uczniów oraz przezabawna gala wręczenia nagród dla „najbardziej zasłużonych gimnazjalistów”.
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć wszystkim absolwentom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych, w życiu osobistym oraz udanych, słonecznych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!