Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 12:43
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Bralin
4 Lutego, 2021

Bralin: Zebrali ponad 26 tysięcy złotych

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Bralin.

Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na terenie gminy Bralin. Sztab nr 5813 z siedzibą na świetlicy środowiskowo-profilaktycznej „Tęcza” w Bralinie grał przez cały weekend. Pierwsze dźwięki Orkiestry zabrzmiały w sobotnie popołudnie, kiedy odbywały się licytacje. - Pierwszy raz zorganizowane były one w formie online, która pozwoliła nam na szereg nowych możliwości. Sytuacja pandemiczna wymusiła na nas zmianę wielu planów, ale również pozwoliła stworzyć zupełne nowe kanały informacji i kontaktu z państwem, dzięki czemu mogliśmy być obecni wszędzie, choć w trochę inny sposób niż do tej pory – podkreśla szef sztabu Karol Wanzek. Same licytacje przebiegały w atmosferze pełnej emocji, a ostateczne kwoty cały czas robią wrażenie. Najwyżej wylicytowano kolację z wójtem gminy Bralin oraz bluzę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z oficjalnym haftem tegorocznego finału.
Dzień finału to oczywiście zbiórka pieniędzy do puszek na terenie całej gminy. 25 wolontariuszy od najwcześniejszych godzin porannych do późnych godzin popołudniowych kwestowało na ulicach i placach całej gminy.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 5 (1414) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!