Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:21
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Bralin
26 Maja, 2022

Bralin: Wójt pozostaje, czyli nieudane referendum

Przebieg linii Centralnego Portu Komunikacyjnego przez gminę Bralin był zaczynem złożenia wniosku o referendum o odwołanie wójta Bralina i radnych przez mieszkańców gminy.

Komisarz Wyborczy w Kaliszu Adam Plichta wyznaczył termin referendum na 22 maja br., to kilkanaście miesięcy przed planowanymi wyborami samorządowymi.
W gminie Bralin zamieszkuje niewiele ponad 6 tys. osób. W minionych wyborach wójtem wybrany został 64-letni Piotr Hołoś (nauczyciel) z 20-letnim doświadczeniem w pracy w samorządzie.
Od wielu miesięcy wiadomo, że przez Bralin ma przebiegać jedna ze szprych komunikacyjnych Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest to strategiczna inwestycja rządowa, która zdaniem rządzących ma być lokomotywą napędową transportu na kolejne lata. Przypomnijmy, że przebiegająca przez miejscowość lina kolejowa ma już ponad 150 lat. W latach 2015-2017 była przebudowana przez PKP za 25 mln zł po to, żeby zintensyfikować na niej ruch towarowy. - Nawet, gdyby nie było inwestycji w postaci budowy CPK, to linia jest w trakcie rewitalizacji, ponieważ w przyszłości będą nią jeździły pociągi elektryczne – zaznaczył dla agencji prasowej P. Hołoś.

~ m

Więcej w nr 21 (1480) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!