Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Laury, Rogera 14 Listopada 2018, 14:36
Dziś 8°C
Jutro 8°C
Kultura i oświata
10 Lipca, 2018

Bralin: Wakacje czas zacząć

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

22 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie pożegnali rok szkolny 2017/2018. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły Adam Pruban, jego zastępczynie: Karolina Forysiak i Krystyna Żary, wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak, kierownik Referatu Oświaty Sławomir Bąk oraz przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Kubacka, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Dyrektor A. Pruban w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny. Również wójt R. Wojtysiak w krótkim przemówieniu pogratulował uczniom uzyskanych wyników w nauce i osiągniętych sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowania otrzymali rodzice uczniów, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły poprzez pracę w Radzie Rodziców.
W części artystycznej, przygotowanej przez Elżbietę Leśniarek, dzieci przedstawiły krótką inscenizację, w głównej mierze poświęconą odchodzącej na emeryturę nauczycielce szkoły Annie Jamroży-Pruban. Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, podziękowań, życzeń, które na ręce A. Jamroży-Pruban złożyli: wójt, kierownik Referatu Oświaty, dyrektor szkoły oraz zastępca dyrektora, nauczyciele i przewodnicząca Rady Rodziców.
Dyrektor szkoły złożył uczniom życzenia przyjemnych i słonecznych wakacji, a także przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Po akademii uczniowie udali się wraz z nauczycielami do klas po odbiór świadectw szkolnych.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!