Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:53
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Bralin
10 Sierpnia, 2018

Bralin: Susza nie ominęła gminy Bralin

Powierzchnia upraw na terenie gminy Bralin, na których wystąpiły szkody powyżej 70%, wynosi 51,48 hektara.

Brak deszczu oraz wysokie temperatury spowodowały suszę w całym kraju. Niestety, klęska suszy dotknęła również rolników z gminy Bralin. Dotyczy ona praktycznie wszystkich upraw rolnych: zbóż jarych i ozimych, roślin strączkowych oraz łąk. Od 25 czerwca do 20 lipca br. w Urzędzie Gminy Bralin można było składać wnioski o oszacowanie szkód. Do urzędu wpłynęły 253 wnioski, z czego 84 dotyczyły upraw rolników z poza gminy Bralin posiadających uprawy w naszym regionie.
Powierzchnia upraw dotkniętych suszą to około 3.304 hektary, a szacowana wartość strat wynosi w przybliżeniu 6.500.000 zł. Powierzchnia upraw na terenie gminy Bralin, na których wystąpiły szkody powyżej 70%, wynosi 51,48 hektara.
Protokół strat dotyczący suszy jest podstawowym dokumentem dającym poszkodowanemu rolnikowi możliwość uzyskania pomocy finansowej. W celu uzyskania informacji na temat pomocy rolnicy powinni zgłosić się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz do Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!