Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bonifacego, Kiry, Waltera 5 Czerwca 2020, 15:03
Dziś 14°C
Jutro 20°C
Bralin
9 Kwietnia, 2019

Bralin: Stowarzyszenia z gminy Bralin otrzymają dotacje

Wójt podpisał ze stowarzyszeniami umowy na realizację zadań publicznych w formie wspierania zadań w obszarach kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, Gmina Bralin, jak co roku, przekazuje organizacjom oraz stowarzyszeniom, działającym na terenie gminy dotacje na realizację zadań publicznych. 26 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin wójt Piotr Hołoś, w obecności podinspektora w Referacie Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Marty Brząkały, podpisał ze stowarzyszeniami umowy na realizację zadań publicznych w formie wspierania zadań w obszarach kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
Akcja Katolicka przewidziała do realizacji dwa zadania publiczne. Na pierwsze z nich – „Poznajemy kulturę narodu polskiego – śpiew i tańce zespołu <<Śląsk>>” – Gmina Bralin przekaże dotację w wysokości 2.000 zł. Drugie zadanie, jakie zaplanowała Akcja Katolicka, to, odbywające się cyklicznie, „Święto latawca”, którego celem jest rozwijanie aktywności sportowej uczestników, integracja mieszkańców gminy i wzmacnianie więzi rodzinnych. Wsparcie ze strony gminy Bralin wyniesie 800 zł.
Również Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej podjęło się realizacji dwóch zadań. Zadanie o nazwie „Pociąg do kultury” zainicjowano 9 lat temu. I tak doczekało już okrągłej, 10. edycji, co potwierdza nazwa „Pociąg do kultury – wyruszamy po raz 10!”. Przyznana dotacja to 3.500 zł. Inne cykliczne zadanie, jakie zostanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej, to Braliński Cross Rowerowy im. Jana Lissowskiego. W tym roku odbędzie się on już po raz 9. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż jest to jedyny w regionie wyścig rowerowy dla dzieci i młodzieży, amatorów i miłośników jazdy na rowerze. Gmina wesprze to zadanie kwotą 3.350 zł.

~ M. Gudra

Więcej w nr 14 (1320) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!