Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:50
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
22 Września, 2021

Bralin: Rozmawiali o pandemii

Zajęcia tematyczne dotyczące COVID-19 w placówkach oświatowych gminy Bralin.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Gmina Bralin we współpracy ze szkołami zorganizowała w placówkach oświatowych zajęcia tematyczne dotyczące COVID-19. - Szczepienie uczniów i pracowników szkół jest rekomendowane w wytycznych sanitarnych dla szkół, obowiązujących od 1 września 2021 r. Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na życie i zdrowie milionów ludzi, w tym również na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Zdalne nauczanie i izolacja od rówieśników nasiliły wśród młodych ludzi stres, a nawet depresje – podkreśla wójt gminy Bralin Piotr Hołoś.
Spotkania z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym miały na celu zwiększenie edukacji na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Dodatkowym elementem spotkania był krótki instruktaż pierwszej pomocy.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 37 (1446) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!